Moose Utility Front Two Tier Cargo Trunk For ATV
Moose Utility Front Two Tier Cargo Trunk For ATV, 30" width x 12.75" depth x 11" height, black polyethylene, lockable latch, universal fitment, 64 liters volume, includes mounting hardware.




$175.99
Ex Tax: $175.99
Moose Utility Front Two Tier Cargo Trunk For ATV
Moose Utility Front Two Tier Cargo Trunk For ATV, 30" width x 12.75" depth x 11" height, black polyethylene, lockable latch, universal fitment, 64 liters volume, includes mounting hardware.
- Availability: In Stock
- Brand: Moose Offroad
- Model: 3505-0207
Satisfaction Guaranteed
30-Day Easy Returns
Manufacturer Warranty
Secure Checkout
Why Riders Choose Us
10+ Years in the Industry
4.9 Average Rating
US-Based Support
500,000 + Orders Shipped
Ships Same Day
Real People. Real Support.
Ships today if ordered in the next:
DAYS
HOURS
MINUTES
SECONDS
$175.99
Ex Tax: $175.99
- Availability: In Stock
- Brand: Moose Offroad
- Model: 3505-0207
Satisfaction Guaranteed
30-Day Easy Returns
Manufacturer Warranty
Secure Checkout
Ships today if ordered in the next:
DAYS
HOURS
MINUTES
SECONDS
Why Riders Choose Us
10+ Years in the Industry
4.9 Average Rating
US-Based Support
500,000 + Orders Shipped
Ships Same Day
Real People. Real Support.
Moose Utility Front Cargo Trunk For ATV
Specs
| Base Color | Black |
|---|---|
| Closure | Lockable Latch |
| Color/Finish | Black |
| Depth Imperial | 18" |
| Features | Universal Fitment |
| Height Imperial | 8" |
| Material | Polyethylene |
| Product Name | Cargo Box |
| Riding Style | ATV |
| Type | Front |
| Units | Each |
| Volume | 64 liter (2,25 cubic feet)64 liter (3906 cubic inch) |
| Volume Imperial | 3906 cubic inch |
| Volume Metric | 64 Liter |
| Width Imperial | 34" |
| Hunting | |
| Make | ATV |
| Shop by Product | Cargo Box/Cooler |
Thanks, !
Your feedback helps other shoppers make better decisions.
